well-travelled-mans-feet-on-wood-with-friendship-anklet

 

Vyrai nepratę rūpintis savo pėdomis. Jų pėdų oda tvirta, dažnai suragėjusi, o nagai – ilgi ir kieti. Tačiau nuolat atliekant tam tikrus su kojų priežiūra susijusius ritualus, galima akivaizdžiai pagerinti pėdų išvaizdą ir šiltąjį sezoną nebijoti iškišti pirštų iš uždaros avalynės.

Kojų drėkinimas

Norint sumažinti tvirtos, suskilinėjusios odos efektą, būtinas kasdienis kojų drėkinimas. Patartina kiekvieną kartą po dušo pėdas įtrinti drėkinamuojų pėdų kremu. Darant tai kiekvieną dieną nuolat, galima pastebimai pagerinti pėdų išvaizdą.

Plauti tarpupirščius

Duše daugelis vaikinų neskiria didelio dėmesio pėdoms. Tačiau tarpupirščiai yra vieta, kur lengvai kaupiasi nešvarumai, todėl tai puiki terpė bakterijoms veistis. Būtent dėl neatidžios tarpupirščių priežiūros gali išsivystyti dažna vyrų problema – pėdų grybelis. Svarbu kiekvieną dieną atidžiai plauti kojas odos nesausinančiu muilu ir kruopščiai nusausinti tarpupirščius po plovimo.

Nešioti tinkamą avalynę

Sukietėjusi, suskilinėjusi oda dažniausiai yra per ankštos avalynės nešiojimo rezultatas. Per didelis sandarumas sukelia trintį, kuri gali sukelti nuospaudas. Jūsų pėdoms reikia erdvės, todėl pirkite avalynę, kurioje jūsų pėdoms būtų skirta pakankamai vietos ir įsigykite paminkštinimus, kad sumažintumėte nuospaudų tikimybę.

Teisingai kirpti nagus

Kai kerpate kojų nagus, pasirūpinkite, kad juos kirptumėte teisingai. Svarbu, kirpti nagus tiesiai ir stengtis neužapvalinti. „Apvalinimai“ gali sukelti įaugusių nagų problemas, kas yra gana skausminga. Taip pat, svarbu kojų nagus kirpti reguliariai. Per ilgi nagai padidina nagų skilinėjimo ir nagų infekcijų riziką.

Lankytis pas podiatristą ar pedikiūristą

Paranku kartas nuo karto apsilankyti pas pėdų specialistą. Tai ypatingai svarbu, jei pastebite pėdų ar nagų pakitimus. Taip pat, tai rekomenduojama daryti, renkantis kojų priežiūros priemones. Specialistas geriausiai patars, kas tinka jūsų pėdų odai.

Comments are closed.