004a7502

Pėdų priežiūra – tai sritis, apie kurią daugelis žino tik iš nuogirdų. Tačiau tai yra daug subtilesnis ir daug daugiau žinių reikalaujantis procesas. Netinkamai rūpinantis savo pėdomis galima pakenkti ne tik jūsų pėdų išvaizdai, bet ir sveikatai. Išskyrėme 5 dažniausiai pasitaikančias klaidas, susijusias su pėdų priežiūra.

 

Dėmesys tarpupirščiams

 

Tarpupirščiai – tai ypač palanki vieta veistis bakterijoms, o tai reiškia, jog neteisingai prižiūrint tarpupirščius, bet kada galite sulaukti nemalonaus draugo – pėdų grybelio. Tam, kad to išvengtumėte, kiekvienąkart plaudami kojas, tarpupirščius kruopščiai iššluostykite rankšluosčiu.

 

Pedikiūristo pasirinkimas

 

Dažnai neskiriame didelio dėmesio renkantis pedikiūro specialistą. O vertėtų. Svarbu įsitikinti, kad salonas, kuriame lankotės, naudoja sterilius instrumentus. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, ar nagai nenutrumpinami per daug, nes taip traumuojamas nagas, atsiranda didesnė tikimybė susirgti nagų grybeliu.

 

Aukštakulnių nešiojimas

 

Aukštakulnių nešiojimas gali sukelti rimtus pėdų skausmus. Dažnai pasitaikantis negalavimas – riebalinio pėdų audinio atrofija. Esant šiai problemai, pėdoje esantis riebalinis audinys nyksta. Tai sukelia skausmą pėdoje, kuris tampa nepakeliamas ne tik nešiojant aukštakulnius, bet ir paprastus lygiapadžius batus.

 

Batų kokybė

 

Taupydami kokybės sąskaita, mes ne visada gerai įvertiname, kuo rizikuojame. Rinkdamiesi sintetinius batus, mes neleidžiame savo pėdoms kvėpuoti, jos stipriau prakaituoja, pradeda šusti tarpupirščiai o drėgnos pėdos – puiki terpė grybeliui veistis. Taip pat, sintentinė avalynė sunkiai prisitaiko prie kojos, todėl gali sukelti pėdos deformacijas.

 

Erdvė pirštams

 

Nuolat kintantys mados vėjai skatina mus rinktis batus, kurie kai kada padaro velnio paslaugą mūsų pėdoms. Vienas iš pavyzdžių – smailianosiai batai. Pirštai juose suspaudžiami, todėl kyla nuospaudos, jei nagai ilgesni, yra tikimybė nagam įskilti arba net pradeda nagai įauginėti. Tokią avalynę nešioti pavojinga, o suspausti pirštai didina pėdų deformacijos tikimybę.

 

Pėdų problemos neatsiranda iš niekur, tai netinkamos pėdų priežiūros rezultatas. Todėl skirkite ypatingą dėmesį išvardytoms klaidoms ir išvengsite nemalonių, su pėdomis susijusių, siurprizų.

 

 

Comments are closed.