004a7476-2-copy

Jei tavo nagai geltonuooja ar atrodo sustorėję, didelė tikimybė, kad tau – nagų grybelis. Dažnai žmonės net ir pastebėdami šiuos požymius, nesiima jokių veiksmų, rizikuodami daugybe galimų problemų, tokių kaip skausmas, nago nukritimas, grybelio pasklindimas po organizmą. Yra daugybė priežąsčių, dėl kurių žmonėms išsivysto sudėtingos grybelio formos. Norime išskirti 5 klaidas, kurias daro žmonės, pastebėję, kad turi grybelį.

  1. Nagų grybelio slėpimas lakuojant

Niekas nepaprieštaraus – lakuoti kojų nagai atrodo gražiai ir tvarkingai. Tačiau lakuoti, bandant paslėpti nuo grybelio kilusius geltonumus, labai pavojinga. Nagų lakas tarsi užplombuoja nagą, taip sukurdamas palankią terpę grybeliui augti. Taip pat, grybelio augimą gali paskatinti ir tai, kad lakuotas nagas negauna deguonies.

  1. Galvojimas: “Grybelis nuaugs kartu su nagu”

Žmonės klaidingai mano, kad nagų grybelis dings, vos nagui nuaugus. Tačiau grybelis dažniausiai yra lėtinis susirgimas, kuris paveikia ne tik nagą, bet ir pirštą. Net jei nagas ir nukristų, ataugęs jis dažniausiai taip pat būna paveiktas grybelio.

  1. Pasitikėjimas grybelį gydančiais kremais

Vartotojai dažnai susižavi prekybos centruose parduodamais kremais nuo grybelio. Juos paprasta įsigyti, nes nereikia eiti pas gydytoją. Tačiau jie neveikia taip gerai, kaip gydytojo išrašomi medikamentai. Šie kremai labiau skirti apsaugoti nuo grybelio atsinaujinimo, nei jo gydymui.

  1. Bandymai pašalinti grybelį pedikiūro įrankiais

Kai kurie žmonės mano, kad pėdų grybelį pašalins nagų dilde ar įvairiais kitais pedikiūro įrankiais. Tačiau tai ne tik negelbsti, bet ir sukelia dar didesnę problemą, kadangi grybelio sporos pasklinda ir jos lengvai gali užkrėsti kitus nagus.

  1. Nuolatinis slėpimas

Dažnas, gėdindamasis pėdų grybelio, nešioja uždarą avalynę. Veikiausiai, jie tiesiog nenori matyti savo problemos, tačiau nuolatinis kojinių ir uždaros avalynės nešiojimas, neleidžia pėdai kvėpuoti ir taip stabdo pėdų grybelio gyjimą. O tai pat, uždara avalynė ir kojinių nešiojimas, gali būti ir grybelio sukėlėjai. Todėl labai svarbu kuo dažniau dėvėti atvirą avalynę, o nešiojant uždarą – atidžiai rūpintis kojų ir batų švara. Kitą vertus, lankydamiesi baseinuose ir pirtyse visada nešiokite šlepetes, tam, kad grybeliu neužkrėstumėte aplinkinių.

Comments are closed.